Hrvatski nogometni kup: Svi favoriti prošli dalje bez problema

Svi favoriti u utakmicama šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa lako su prošli ovu fazu natjecanja, a nitko od “velike četvorke” nije strahovao za pobjedu. Ako možemo govoriti o problemima onda ih je najviše osjetio Hajduk koji je do sedam minuta prije kraja vodio samo 1:0 kod Oriolika (gol Saida Ahmeda Saida). No, u 83. minuti je Toma Bašić lijepo pogodio iz slobodnog udarca, a konačnih 3:0 postavio je spomenuti Said golom iz jedanaesterca.

Prvak Rijeka je slavila kod trećeligaša Vrbovca i jedina je od najboljih hrvatskih klubova primila pogodak (3:1). No, domaćin Vrbovec je zabio četiri minute prije kraja, kada je već bilo 3:0, a dvostruki je strijelac za Rijeku bio Jelić.

Dinamo i Osijek su uz istih 6:0 pobijedili svoje suparnike. Dinamo je gostovao u Imbriovcu i svladao je Borac, a po dva su pogotka postigli Fiolić i mladi Alen Jurilj koji je ušao s klupe i u završnici zabio dva gola.

Rezultatski su najbrže suparnika slomili igrači Osijeka. U prvom dijelu su zabili tri pogotka (Lukić, Marić i Grezda), a u nastavku još tri za konačnih 6:0. Ukupno je Mirko Marić zabio hat-trick za Osijek.

Istim je rezultatom (6:0) Inter-Zaprešić slavio kod Nedelišća, dok je tek s minimalnih 1:0 Slaven Belupo bio bolji od trećeligaša Croatije u Zmijavcima.

Uvjerljivi su bili i drugoligaši. Sesvete su kod kuće s 3:0 svladale Split, Šibenik je istim rezultatom slavio u Unešiću kod Zagore, dok je Novigrad kod kuće lako slomio otpor Zeline (5:1).

Jedina neizvjesna utakmica odigrana je u Bjelovaru gdje je Zagreb, u dvoboju trećeligaša, slavio 3:2. Junak utakmice bio je Filip Matijašević, dvostruki strijelac i prvi strijelac trenutačno u Trećoj HNL - Zapad. Njegov gol u 93. minuti odveo je Zagreb u osminu finala.

Hrvatski nogometni kup, šesnaestina finala:

Borac Imbriovec - Dinamo Zagreb 0:6 (Hodžić 2., Fiolić 24., 64., Olmo 81., Jurilj 89., 90.)

Vrbovec - Rijeka 1:3 (Colarić 86./Puljić 29., Jelić 43., 84.)

Oriolik - Hajduk 0:3 (Said 19., 90.+2-11m, Bašić 83.)

Croatia Zmijavci - Slaven Belupo 0:1 (Katić 34.)

Bedem - Lokomotiva 0:3 (Majer 30., Radonjić 81., Kolinger 86.)

Sesvete - Split 3:0 (Slišković 12., Mamut 24., Kolega 88.)

Nehaj - Osijek 0:6 (Lukić 11., Marić 26., 62., 87., Grezda 27., Pušić 90.+2)

Đakovo Croatia - Istra 1961 0:4 (Čuljak 19., Matjaž 23., Gojković 41., Halilović 71.)

Nedelišće - Inter-Zaprešić 0:6 (Postonjski 14., Andrić 43., Blažević 45., Fumić 57., Bencun 67., 73.)

Bjelovar - Zagreb 2:3 (Kozić 57., 77./Jurak 25., Matijašević 63., 90.+3)

Zagora - Šibenik 0:3 (Stanić 38., Banić 64., 66.)

Novigrad - Zelina 5:1 (Živković 45., Doći 62., Filipović 68., Samac 85., 90.+2/Ovčar 72.-11m)

Utorak: Slavonija - Zadar 1:2 (Včelik 48./Podobnik 42.-ag, 85.-ag)

Odgođeno: Varaždin - Cibalia (18.10.), Rudeš - Vinogradar (4.10.), Gorica - GOŠK Dubrovnik 1919 (4.10.)