Druga HNL: Gorica novi drugoligaški lider

U srijedu je odigrano kompletno osmo kolo Druge lige, nakon kojeg se dogodila nova promjena na samom vrhu ljestvice.

Na vrh je stigla Gorica koja je na domaćem terenu svladala Solin 2:0. Marin Pejić je postigao prvi gol u 50. minuti, dok je konačnih 2:0 postavio Michal Maslowski, pojačanje Velikogoričana iz Poljske.

Dinamo II i Hajduk II, dvije vodeće momčadi na ljestvici prije ovog kola, uzele su po bod na svojim gostovanjima. Pogotkom Bojana Kneževića u 24. minuti iz jedanaesterca Dinamo II je vodio 1:0 kod Dugopolja, ali je domaćinu bod osigurao Mihael Klepač golom u 32. minuti.

Hajduk II je unutar samo pet minuta drugog dijela okrenuo 1:0 Lučkog u svoje vodstvo 2:1. Strijelci su za Splićane bili Darko Nejašmić i Michele Šego. No, u 89. minuti je Kristijan Lovrić „ukrao“ pobjedu Hajduku II i prekinuo splitski niz od četiri pobjede. Lovrić je, inače, zabio i prvi gol za Lučko.

Derbi začelja su odigrali Hrvatski dragovoljac i Kustošija, a nakon tih 90 minuta i dalje i jedni i drugi ostaju bez premijerne ovosezonske pobjede. Utakmica je završila 1:1. Kustošija je vodila pogotkom Tomislava Hanžeka u 27. minuti, dok je u 68. izjednačio Sven Jajčinović.

Sesvete su bile uspješan gost te su s 3:2 slavile kod Novigrada, a igrač utakmice bio je dvostruki strijelac Marko Tolić.

Druga HNL, 8. kolo: Varaždin - Šibenik 0:0, Dugopolje - Dinamo II 1:1 (Klepač 32./Knežević 24.-11m), Novigrad - Sesvete 2:3 (Živković 28.-11m, Samac 90.+2/Tolić 37., 49.-11m, Kolega 41.), Hrvatski dragovoljac - Kustošija 1:1 (Jajčinović 68./Hanžek 27.), Lučko - Hajduk II 2:2 (Lovrić 10., 89./Nejašmić 50., Šego 54.), Gorica - Solin 2:0 (Pejić 50., Maslowski 73.)

Redoslijed: 1. Gorica 18, 2. Dinamo II 17, 3. Hajduk II 16, 4. Dugopolje 14, 5. Sesvete 13, 6. Varaždin 12, 7. Novigrad 11, 8. Lučko 11, 9. Solin 10, 10. Šibenik 7, 11. Hrvatski dragovoljac 3, 12. Kustošija 2