Europska liga: Rijeka pala na San Siru u 94. minuti

Nogometaši Rijeke upisali su drugi poraz u drugom kolu skupine D Europske lige. U dramatičnoj završnici Milan je s 3:2 na San Siru pobijedio Rijeku i to pogotkom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Portugalac Andre Silva (kada se odlično riješio Župarića) u 14. minuti te Mateo Pablo Musacchio u 53. bili su strijelci za Milan koji je rutinski došao do vodstva 2:0 i čuvao taj plus od dva gola sve do šest minuta prije kraja.

I tada su se, prilično neočekivano, stvari počele komplicirati za Milan, a istovremeno se budila nada za hrvatskog prvaka.

Ganac Boadu Acosty je u 84. minuti, sretno i spretno, postigao gol za Rijeku i 1:2, a u 90. minuti je Črnic izborio jedanaesterac kojeg je Josip Elez pretvorio u 2:2. No, Rijeka nije izdržala pet minuta sudačke nadoknade. U četvrtoj je Cutrone ušao iza riječke obrane i asistenciju Borinija pretvorio u gol i drugo Milanovo slavlje u skupini.

Rijeka je, inače, u napadačkom smislu imala sasvim dovoljno prilika i prostora u obrani Milana i ranije tijekom utakmice, ali u prvom poluvremenu su loše u samoj završnici reagirali Heber i Jakov Puljić, dok je u drugom poluvremenu dva puta vrlo dobro iz daljine pokušavao Mišić.

Recimo da za Milan nije u igru ulazio hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić.

Europska liga, skupina D, 2. kolo: Milan - Rijeka 3:2 (Andre Silva 14., Musacchio 53., Cutrone 90.+4/Acosty 84., Elez 90.-11m)

Redoslijed: 1. Milan 6, 2. AEK 4, 3. Austria Beč 1, 4. Rijeka 0