Druga HNL: Gorica od Dinama II preuzela vrh

Opet se dogodila smjena na vrhu drugoligaške ljestvice. Nakon utakmica desetog kola Druge lige lider je postala Gorica.

Velikogorička momčad je s 1:0 kod kuće pobijedila posljednju na ljestvici Kustošiju, a strijelac za pobjedu i vrh ljestvice bio je Luka Sedlaček u 62. minuti.

Dinamo II, do sada vodeća momčad, gostovao je kod Hrvatskog dragovoljca i odigrao utakmicu bez golova. U posljednje tri utakmice Hrvatski dragovoljac je upisao dva remija i jednu pobjedu.

Nakon šest susreta (četiri pobjede i dva remija) izgubio je Hajduk II. Splićani su pali u susjedstvu, Solin ih je pobijedio 1:0 uz pogodak Luke Kapetanovića u 85. minuti. Posljednjih dvadesetak minuta Hajduk II je igrao s igračem manje (dva žuta kartona Ćurića).

Treću pobjedu u sezoni upisao je Šibenik i to nakon što je do 83. minute gubio 0:1 na gostovanju kod Novigrada. No, Vukorepa u 83. (s 11 metara) i Celić u 85. minuti su Šibenčanima donijeli drugu gostujuću pobjedu.

Druga HNL, 10. kolo: Dugopolje - Varaždin 1:1 (Klepač 14./Golubar 7.), Novigrad - Šibenik 1:2 (A. Živković 52./Vukorepa 83.-11m, Celić 85.), Hrvatski dragovoljac - Dinamo II 0:0, Gorica - Kustošija 1:0 (Sedlaček 62.), Solin - Hajduk II 1:0 (Kapetanović 85.), Lučko - Sesvete 2:0 (Serdarušić 10., Petrović 41.)

Redoslijed: 1. Gorica 22, 2. Dinamo II 21, 3. Dugopolje 18, 4. Hajduk II 17, 5. Lučko 15, 6. Varaždin 14, 7. Solin 14, 8. Sesvete 13, 9. Novigrad 11, 10. Šibenik 10, 11. Hrvatski dragovoljac 7, 12. Kustošija 3