1. HNLŽ: Lorena Balić "počastila" Rijeku s osam golova

Novo Selo Rok u subotu je bilo domaćin prve utakmice 13. kola 1. hrvatske nogometne lige za žene. Tijekom 90 minuta nije bilo pogodaka pa su nogometašice Katarine Zrinski i Neretve osvojile po bod i time ostale na svojim dosadašnjim pozicijama na ljestvici. Katarina Zrinski je šesta, dok su nogometašice iz Metkovića na petom mjestu.

Još su jednu, gotovo nevjerojatnu pobjedu, ostvarile nogometašice Osijeka koje su pobijedile Rijeku u gostima 19:0 u ogledu 13. kola 1. HNLŽ. Lorena Balić i Mateja Andrlić ponovno su bile pucački raspoložene pa je tako Balić postigla čak osam pogodaka, dok je Andrlić dodala četiri. Za po jedan gol su zaslužne: Nevrkla, Radeljić, Culek, Lojna, Bulut, Joščak i Šalek.

Splićanke prate Osječanke. U ovom je kolu Split u gostima pobijedio Viktoriju 7:0. Dva je pogotka postigla Ana Dujmović, dok su uz autogol Sičić još po jednom suparničku mrežu tresle Conjar, Horvat, Lubina i Čanjevac.

Melani Mihić je dva puta pogodila za pobjedu Agrama protiv Marjana 6:1. I na toj je utakmici postignut jedan autogol (gostujuća igračica Vico), a strijelkinje su još za Agram bile Matijević, Tomić i Miočinović.

Trnava je svladala Pregradu 3:2. Dva je gola za domaću ekipu postigla Videc, oba iz jedanaesteraca, dok je gol vrijedan tri boda Korpar zabila u šestoj minuti sudačke nadoknade.

1. HNLŽ, 13. kolo: Agram - Marjan 6:1 (Matijević 16., Tomić 28., Vico 57.-ag, Mihić 70., 71., Miočinović 83./Slavica 24.), Viktorija - Split 0:7 (Sičić 64-ag/Dujmović 16., 31., Conjar 30., Horvat 55., Lubina 57., Čanjevac 75.), Rijeka - Osijek 0:19 (Andrlić 10., 40., 43., 84., Balić 12., 15., 23., 33., 45., 55., 59., 80., Nevrkla 18., Radeljić 25., Culek 44., Lojna 50., Bulut 57., Joščak 77., Šalek 88.), Trnava - Pregrada 3:2 (Videc 60.-11m, 76.-11m, Korpar 90.+6/Fiket 30., Matuzić 65.), Katarina Zrinski - Neretva 0:0

Redoslijed: 1. Osijek 39, 2. Split 36, 3. Agram 22, 4. Rijeka 21, 5. Neretva 18, 6. Katarina Zrinski 15, 7. Pregrada 13, 8. Viktorija 11, 9. Marjan 7, 10. Trnava 4