Druga HNL: Dinamo II uvjerljiv kod Solina, pobjeda Kustošije

U subotu su odigrane tri utakmice 13. kola Druge HNL, a klub na vrhu ljestvice, Dinamo II, je u gostima kod Solina ostvario uvjerljivu pobjedu 3:0.

Sve do 16 minuta prije kraja rezultat je bio početni 0:0, a tada su gosti iz Zagreba na brzinu slomili domaćina i učvrstili prvo mjesto na ljestvici. Borna Miklić je u 74. minuti otvorio seriju, a Dinamu II je tri boda osigurao Ivan Božić s dva gola (76. i 84. minuta).

Kustošija je u prošlom kolu ostvarila prvu povijesnu drugoligašku pobjedu (Hajduk II 1:0), a već u ovom kolu novi drugoligaš je došao do nove pobjede. Opet je bilo 1:0 i to protiv Varaždina, a domaće je navijače razveselio Tomislav Hanžek golom u 28. minuti.

U ogledu Lučkog i Dugopolja nije bilo pogodaka, čime je Dugopolje nastavilo pozitivan niz (tri pobjede i dva remija u zadnjih pet susreta).

Druga HNL, 13. kolo: Kustošija - Varaždin 1:0 (Hanžek 28.), Solin - Dinamo II 0:3 (Miklić 74., Božić 76., 84.), Lučko - Dugopolje 0:0, Gorica - Šibenik 1:0 (Zenko 55.), Hrvatski dragovoljac - Novigrad 2:1 (Majstorović 48.-11m, 90.-11m/Pilj 80.)

Nedjelja (22.10.): Hajduk II - Sesvete (15 sati)

Redoslijed: 1. Dinamo II 30, 2. Gorica 26, 3. Dugopolje 25, 4. Solin 18, 5. Varaždin 18, 6. Hajduk II 17 (-1), 7. Lučko 17, 8. Sesvete 14 (-1), 9. Šibenik 14, 10. Novigrad 12, 11. Hrvatski dragovoljac 10, 12. Kustošija 10