Druga HNL: Dinamo II uvjerljiv u derbiju

Na pobjednički način su polusezonu, koju završavaju na prvom mjestu Druge lige, okončali nogometaši druge momčadi Dinama.

U derbi utakmici 19. kola Dinamo II je s visokih 4:0 pobijedio Dugopolje. Već u prvom dijelu je Dinamo II postigao tri gola (Cekici, Knežević i Đurasek), dok je u nastavku konačnih 4:0 postavio Borna Miklić, prvi strijelac Druge lige.

Solidnu formu posljednjih tjedana potvrdio je Šibenik domaćom 2:1 pobjedom protiv Varaždina. Gosti su vodili golom Domagoja Drožđeka, no u drugom poluvremenu je Šibenik okrenuo rezultat i dodatno pobjegao klubovima sa začelja. Oba je gola za Šibenik (48. i 63. minuta) zabio Luka Celić.

Derbi začelja između Kustošije i Hrvatskog dragovoljca nije donio pobjednika (1:1). Oba su gola postignuta u drugom dijelu: gosti su poveli preko Nikole Ellera (58. minuta), dok je u 67. izjednačio Tomislav Hanžek.

Sesvete su s 2:1 svladale Novigrad, a pogodak odluke je u 64. minuti postigao Ivan Kontek iz jedanaesterca, dok golova nije bilo u ogledu Solina i Gorice.

Posljednju utakmicu jesenskog dijela u nedjelju će, uz prijenos na HNTV-u (13 sati), odigrati Hajduk II i Lučko.

Druga HNL, 19. kolo: Šibenik - Varaždin 2:1 (Celić 48., 63./Drožđek 39.), Dinamo II - Dugopolje 4:0 (Cekici 34., Knežević 41.-11m, Đurasek 45., Miklić 60.), Sesvete - Novigrad 2:1 (Dučkić 9., Kontek 64.-11m/Pilj 41.), Kustošija - Hrvatski dragovoljac 1:1 (Hanžek 67./Eller 58.), Solin - Gorica 0:0

Nedjelja (3.12.): Hajduk II - Lučko (13 sati, uživo na HNTV-u)

Redoslijed: 1. Dinamo II 37, 2. Gorica 32, 3. Dugopolje 32, 4. Sesvete 31, 5. Varaždin 27, 6. Solin 26, 7. Šibenik 26, 8. Hajduk II 24 (-1), 9. Hrvatski dragovoljac 21, 10. Lučko 20 (-1), 11. Kustošija 17, 12. Novigrad 16