Druga HNL: Domaće pobjede Sesveta i Hrvatskog dragovoljca

Otvoreno je 15. kolo Druge lige, a u petak su u dvije utakmice domaće momčadi slavile lake domaće pobjede. Hrvatski dragovoljac je s 3:0 pobijedio Međimurje, dok su Sesvete bile bolje od druge momčadi Osijeka 3:1.

Sesvete su vrlo lako na domaćem terenu pobijedile drugoplasirane Osječane. Čak je dva puta domaćin pogađao udarcima s bijele točke (u oba slučaja, u šestoj i 64. minuti, Marko Tolić). Još je jedan pogodak dodao Joković. Za goste je tek na kraju smanjio Luka Marin iz jedanaesterca (88. minuta). Sesvete su time nastavile odličan niz na domaćem terenu gdje sada imaju šest pobjeda uz jedan remi i poraz.

Hrvatski dragovoljac je do važnih bodova za bijeg iz donjeg doma ljestvice protiv Međimurja došao golovima u nastavku. Seriju je otvorio Majstorović golom u 54. minuti iz jedanaesterca, a kasnije su čakovečku mrežu pogađali još Majić i Matošević.

Druga HNL, 15. kolo: Sesvete - Osijek II 3:1 (Tolić 6.-11m, 64.-11m, Joković 31./Marin 88.-11m), Hrvatski dragovoljac - Međimurje 3:0 (Majstorović 54.-11m, Majić 57., Matošević 87.)

Subota (9.3.): Dugopolje - Kustošija (15 sati), Lučko - Varaždin (15 sati), Šibenik - Zadar (15 sati)

Nedjelja (10.3.): Hajduk II - Solin (15 sati), BSK - Dinamo II (15 sati)

Redoslijed: 1. Šibenik 27 (-1), 2. Osijek II 27, 3. Dinamo II 26 (-1), 3. 4. Varaždin 25 (-1), 5. Sesvete 21, 6. Hajduk II 20 (-1), 7. Dugopolje 20 (-1), 8. Kustošija 18 (-1), 9. Hrvatski dragovoljac 18, 10. Zadar 17 (-1), 11. Lučko 17 (-1), 12. Međimurje 15, 13. Solin 14 (-1), 14. BSK 13 (-1)