Druga HNL: Drožđek hat-trickom uništio Goricu

Nijedna od tri vodeće momčadi Druge lige nije ostvarila pobjedu ove subote, u utakmicama 18. kola.

Domagoj Drožđek odlučio je utakmicu Varaždina i Gorice u kojoj je domaćin slavio 3:0, a time se ujedno primaknuo vodećem trojcu. Drožđek je upisao hat-trick u rušenju treće momčadi na ljestvici: prvi je gol postigao u 31. minuti, a potom je zabijao i u 71. i 80. minuti. Za Varaždince je ovo bila treća pobjeda u nizu.

Izgubilo je i Dugopolje, druga momčad na ljestvici. Sesvete su slavile kao gost s 1:0, a Dugopolje je šokirao Matej Ćosić golom u 93. minuti.

Dinamo II je, pak, odigrao na Šubićevcu protiv Šibenika utakmicu bez pogodaka.

Kustošija je ostvarila četvrtu pobjedu u sezoni. U derbiju začelja Kustošija je kod Novigrada slavila 2:0  golovima Simeunovića i Solde.

Prvi strijelac Hrvatskog dragovoljca Valentino Majstorović odlučio je golom u devetoj minuti ogled protiv Hajduka II (1:0), dok je Solin slavio u gostima kod Lučkog (3:1).

Druga HNL, 18. kolo: Varaždin - Gorica 3:0 (Drožđek 31., 71., 80.), Lučko - Solin 1:3 (Rihtar 6./Jurić 12., Knezović 36.-ag, Svalina 65.-11m), Hrvatski dragovoljac - Hajduk II 1:0 (Majstorović 9.), Novigrad - Kustošija 0:2 (Simeunović 22., Soldo 83.), Dugopolje - Sesvete 0:1 (Ćosić 90.+3), Šibenik - Dinamo II 0:0

Redoslijed: 1. Dinamo II 34, 2. Dugopolje 32, 3. Gorica 31, 4. Sesvete 28, 5. Varaždin 27, 6. Solin 25, 7. Hajduk II 24, 8. Šibenik 23, 9. Lučko 20, 10. Hrvatski dragovoljac 20, 11. Kustošija 16, 12. Novigrad 16