Druga HNL: Dugopolje i Varaždin uspješni u gostima

Hrvatski drugoligaši ove srijede su na programu imali utakmice 24. kola. Vodeći Dinamo II osvojio je nova tri boda, kao i Dugopolje i Varaždin koji su se tako približili drugoplasiranoj Gorici.

Dugopolje je osvojilo važna tri boda u borbi za sam vrh kod Hrvatskog dragovoljca (2:1). Uspjelo je Dugopolje pritom preokrenuti u drugom poluvremenu vodstvo domaćina od 1:0 (Majstorović iz jedanaesterca u 29. minuti). Za bodove Dugopoljaca zaslužni su strijelci Prtajin (57.) i Nakić (77.).

I Varaždin je bio konkretan u gostima. S 1:0 je pobijedio posljednji na ljestvici Novigrad golom Domagoja Drožđeka u 40. minuti.

Dinamo II je u Lučkom slavio s identičnih 1:0 (strijelac Đurasek u 56.), dok je Hajduk II u Splitu s 2:0 pobijedio Šibenik (golovi Šege i Bradarića).

Gorica je sve nesigurnija na svom drugom mjestu, a u ovom se kolu spašavala poraza kod Solina (1:1). Domaćin je pogotkom Mastelića (29.) vodio sve do 93. minute kada je bod gostima osigurao Rumunj Astafei golom iz jedanaesterca.

Super uvjerljiva bila je Kustošija koja se bori za ostanak u Drugoj ligi. Kustošija je kao domaćin posve nadigrala Sesvete s 4:0. Opet je dvostruki strijelac bio Kristijan Lovrić, dok su po jedan gol postigli Bjelanović i Al Tharwan.

Druga liga, 24. kolo: Hrvatski dragovoljac - Dugopolje 1:2 (Majstorović 29.-11m/Prtajin 57., Nakić 77.), Lučko - Dinamo II 0:1 (Đurasek 56.), Solin - Gorica 1:1 (Mastelić 29./Astafei 90.+3-11m), Kustošija - Sesvete 4:0 (Bjelanović 20., Al Tharwan 38., Lovrić 74., 82.-11m), Novigrad - Varaždin 0:1 (Drožđek 40.), Hajduk II - Šibenik 2:0 (Šego 53., Bradarić 69.)

Redoslijed: 1. Dinamo II 48, 2. Gorica 43, 3. Dugopolje 41, 4. Varaždin 40, 5. Sesvete 36, 6. Hajduk II 31, 7. Solin 30, 8. Šibenik 28, 9. Lučko 27, 10. Kustošija 24, 11. Hrvatski dragovoljac 24, 12. Novigrad 21