News

Druga HNL: Gorica je novi hrvatski prvoligaš!

Nogometaši Gorice vratili su se nakon 24 godine u hrvatsko prvoligaško okruženje. Remijem protiv Šibenika 1:1 u 32. kolu Gorica je pobjegla Varaždinu na četiri boda prednosti i prije posljednjeg kola je i matematički osigurala prvo mjesto i direktni plasman u HT Prvu ligu. Varaždin će, pak, igrati dvije kvalifikacijske utakmice za HT Prvu ligu.

Šibenik je golom Aliyua u 20. minuti poveo 1;0, nakon čega je Gorica navaljivala i napadala sve do 63. minute kada je Estonac Henrik Ojamaa postigao gol za 1:1 i taj gol (bod) bio je dovoljan Velikogoričanima za veliki uspjeh i slavlje.

Vrlo važan bod u borbi za opstanak osvojio je, pak, Hrvatski dragovoljac na gostovanju kod druge momčadi Hajduka (1:1). Poveo je domaćin golom Stanka Jurića u 59. minuti, no zlata vrijedan gol, sedam minuta prije kraja, postigao je Hrvoje Bukvić za goste.

Nogometaši Varaždina pobijedili su u subotu Solin s čak 6:0 u ogledu pretposljednjeg 32. kola Druge lige. Mario Sačer postigao je polovicu varaždinskih pogodaka (hat-trick), a još su po jedan dodali Golubar, Vuk i prvi strijelac Druge lige Drožđek.

Od ispadanja se spasila Kustošija koja je u gostima pobijedila Novigrad 1:0. Jedini je strijelac u 79. minuti bio Marko Bjelanović, a Kustošija je od 67. minute igrala s igračem manje (isključenje Vragolovića).

Sesvete su golovima Štimca i Kolege pobijedile Lučko 2:1, dok je uz igrača manje još od 32. minute (Kušeta) Dugopolje na svom stadionu bilo bolje od Dinama 2:0. Autogol je za 1:0 postigao Stolnik, a Prtajin je pogodio za 2:0.

Druga HNL, 32. kolo: Hajduk II - Hrvatski dragovoljac 1:1 (Jurić 59./Bukvić 83.), Gorica - Šibenik 1:1 (Ojamaa 63./Aliyu 20.), Dugopolje - Dinamo II 2:0 (Prtajin 54./Stolnik 24.-ag), Sesvete - Lučko 2:1 (Štimac 33., Kolega 60./Petrović 48.-11m), Varaždin - Solin 6:0 (Sačer 6., 46., 59., Golubar 30., Drožđek 37., Vuk 75.), Novigrad - Kustošija 0:1 (Bjelanović 79.)

Redoslijed: 1. Gorica 62, 2. Varaždin 58, 3. Dinamo II 58, 4. Sesvete 54, 5. Hajduk II 50, 6. Dugopolje 46, 7. Šibenik 39, 8. Kustošija 37, 9. Hrvatski dragovoljac 34, 10. Solin 31, 11. Lučko 31, 12. Novigrad 31