News

Druga HNL: Gorica se izjednačila s Dinamom II na vrhu, slavlje Varaždina

U preostalim susretima 30. kola Druge lige slavlja su upisali Gorica, Varaždin, Hajduk II i Novigrad, dok su bodove podijelili Dugopolje i Šibenik.

Gorica se minimalnim slavljem u 30. kolu bodovno izjednačila s Dinamom II na ljestvici. Pogotkom Iyayija Atiemwena iz kaznenog udarca u 72. minuti bolja je Gorica bila od Sesveta.

Varaždin je nastavio borbu za HT Prvu lig slavljem 2:1 nad vodećom momčadi Druge lige, Dinamom II. Dejan Glavica doveo je Varaždince u vodstvo u 20. minuti, a na 2:0 povisio je Mario Sačer u sudačkoj nadoknadi prvoga dijela. U drugom poluvremenu, točnije, u sudačkoj nadoknadi same utakmice Ivan Božić smanjio je rezultat na konačnih 1:2.

Dugopolje i Šibenik podijelili su bodove u 30. kolu. Gosti iz Šibenika poveli su u susretu kada je siguran Prince Obeng Ampem, dok s 11 metara za konačnih 1:1 zabija Dominik Balić.

Hajduk II je sigurno svladao Lučko na svom terenu. Tonio Teklić pobrinuo se za prva dva pogotka domaće momčadi, dok je treći postigao Omar Babou.

Uzbudljivo je bilo na igralištu Laco u Novigradu gdje je domaćin s 3:2 svladao Solin. Dobro je domaća momčad otvorila utakmicu, upisala je vodstvo 2:0 zahvaljujući Luki Čakarunu i Bruni Bogojeviću, no u 64. minuti Patrice Zoungrana smanjuje na 1:2. Siguran je s bijele točke za domaćih 3:1 potom Dejan Polić, dok konačnih 2:3 postavlja Marko Farić.

Druga HNL, 30. kolo: Kustošija - Hrvatski dragovoljac 1:2 (Lovrić 63./Pamić 23., Topuzović 88.), Varaždin - Dinamo II 2:1 (Glavica 20., Sačer 45.+2/Božić 90.+2), Sesvete - Gorica 0:1 (Atiemwen 72.-11m), Dugopolje - Šibenik 1:1 (Balić 63./Ampem 58.), Hajduk II - Lučko 3:0 (Teklić 13., 33., Babou 78.), Novigrad - Solin 3:2 (Čakarun 4., Bogojević 20., Polić 84.-11m/Zoungrana 64., Farić 87.)

Redoslijed: 1. Dinamo II 58, 2. Gorica 58, 3. Varaždin 52, 4. Sesvete 48, 5. Hajduk II 46, 6. Dugopolje 43, 7. Šibenik 38, 8. Hrvatski dragovoljac 33, 9. Kustošija 31, 10. Solin 31, 11. Lučko 31, 12. Novigrad 28