Druga HNL: Gorica zasjela na vrh ljestvice

Poraz Dinama II u Varaždinu iskoristila je Gorica koja je s 2:0 pobijedila Lučko u gostima, u ogledu šestog kola Druge lige te su Velikogoričani zasjeli na sam vrh ljestvice.

Pogodaka u ogledu Lučkog i Gorice nije bilo sve do 89. minute kada je Dinko Matošević zabio za 1:0 gostiju, a tri minute kasnije pobjedu i tron ljestvice za Goricu osigurao je Marin Pejić realiziravši jedanaesterac za 2:0.

Najuvjerljiviju pobjedu upisao je Hajduk II koji je vrlo lako, s 3:0, svladao Novigrad u gostima. Darko Nejašmić u prvom te Mario Ćurić i Ardit Deliu u drugom poluvremenu postizali su golove za splitska tri boda.

Drugu je pobjedu za redom upisao Šibenik koji je nakon 1:0 kod Kustošije s istim rezultatom svladao Sesvete na svom terenu. I strijelac je bio isti kao u prošlom kolu, Josip Maleš.

Kustošija je opet poražena. Dugopolje je s 2:0 kod kuće svladalo posljednju momčad na ljestvici, a strijelci su bili Vlatko Stojanovski i Marko Tešija.

Druga HNL, 6. kolo: Varaždin - Dinamo II 2:0 (Glavica 9., Čelić 42.), Šibenik - Sesvete 1:0 (Maleš 15.), Dugopolje - Kustošija 2:0 (Stojanovski 54., Tešija 90.), Novigrad - Hajduk II 0:3 (Nejašmić 34., Ćurić 51., Deliu 90.+1), Lučko - Gorica 0:2 (Matošević 89., Pejić 90.+2-11m), Hrvatski dragovoljac - Solin 1:2 (Eller 60./Svalina 21., Perković 26.)

Redoslijed: 1. Gorica 15, 2. Dinamo II 13, 3. Hajduk II 12, 4. Sesvete 10, 5. Dugopolje 10, 6. Solin 10, 7. Novigrad 8, 8. Varaždin 8, 9. Lučko 7, 10. Šibenik 6, 11. Hrvatski dragovoljac 2, 12. Kustošija 1