Druga HNL: Hajduk II privremeno na vrhu ljestvice

Nogometaši Hajduka II pobijedili su na Poljudu Hrvatski dragovoljac 2:1 u prvoj utakmici sedmog kola Druge lige.

Za Hajduk II je to četvrta pobjeda u nizu (uz razliku pogodaka 9-1 u tom razdoblju), a sve je to dovelo Splićane, barem privremeno, na vrh drugoligaške ljestvice. Hajduk II ima 15 bodova, kao i Gorica, ali i bolju razliku pogodaka.

Hajduk II je bolju igru u prvom dijelu materijalizirao s dva gola (autogol Tomislava Puljića u 21. i gol Ivana Delića u 41. minuti). Gosti iz Zagreba su, pak, zagospodarili terenom u nastavku. Nizale su se šanse, ali Hrvatski dragovoljac je uspio tek smanjiti preko Svena Jajčinovića.

Hrvatski dragovoljac je i dalje bez pobjede uz čak pet poraza na startu sezone.

Druga HNL, 7. kolo: Hajduk II - Hrvatski dragovoljac 2:1 (Puljić 21.-ag, Delić 41./Jajčinović 61.)

Subota (23.9.): Gorica - Varaždin (16:30 sati), Solin - Lučko (16:30 sati), Kustošija - Novigrad (16:30 sati), Sesvete - Dugopolje (16:30 sati)

Nedjelja (24.9.): Dinamo II - Šibenik (16:30 sati)

Redoslijed: 1. Hajduk II15 (+1), 2. Gorica 15, 3. Dinamo II 13, 4. Sesvete 10, 5. Dugopolje 10, 6. Solin 10, 7. Novigrad 8, 8. Varaždin 8, 9. Lučko 7, 10. Šibenik 6, 11. Hrvatski dragovoljac 2 (+1), 12. Kustošija 1