Druga HNL: Hajduk II slavio u Varaždinu, Dugopolje se u završnici spasilo poraza

U utorak je na rasporedu bilo 25. kolo Druge lige, a od pet utakmica, u ranijem terminu, u četiri su pobjede ubilježile domaće momčadi. U posljednjem ogledu kola Hajduk II je, pak, pobijedio Varaždin u gostima i tako ponovno bio koban po klub koji ima prvoligaške ambicije.

Prije petnaestak dana utakmica ova dva kluba u Varaždinu završila je bez pobjednika (2:2), a sada je Hajduk II osvojio sva tri boda. Burna je bila završnica. U 87. minuti je vratar gostiju Ljubić obranio jedanaesterac Drožđeku, a u sljedećem je napadu na drugoj strani poentirao Leon Kreković za slavlje Splićana.

Iako je do 85. minute Kustošija vodila kod favoriziranog Dugopolja, ipak nije do kraja uspjela zadržati pobjedu. U 85. minuti je na 1:2 smanjio Prtajin, dok je konačnih 2:2 postavio džoker s klupe Delić u 89. Za Kustošiju su strijelci tijekom prvog poluvremena bili Lovrić iz jedanaesterca i Bjelanović.

Prva dva mjesta i dalje drže Dinamo II i Gorica. Dinamo II je s 2:1 svladao Solin golovima Božića i Đuraseka (jedanaesterac), dok je Gorica bila bolja od Hrvatskog dragovoljca 3:1. Dva je gola polučio Atiemwen Iyayi, a u završnici je za 3:1 pogodio Ojamaa.

Uvjerljive su domaće pobjede izborili Šibenik i Sesvete. Na Šubićevcu je Šibenik pobijedio Lučko 3:0 pogocima Alispahića, Maleša i Kukeca u prvom poluvremenu. Sesvete su, pak, prilično napunile mrežu Novigrada (5:0). Dva je gola, oba iz jedanaesterca, postigao Tolić, a po jedan su dodali Maloča, Ćosić i Mamut.

Druga HNL, 25. kolo: Varaždin - Hajduk II 0:1 (Kreković 88.), Dinamo II - Solin 2:1 (Božić 25., Đurasek 27.-11m/Ivanović 66.-11m), Gorica - Hrvatski dragovoljac 3:1 (Atiemwen 19., 34., Ojamaa 90.+1/Pejić 43.), Dugopolje - Kustošija 2:2 (Prtajin 85., Delić 88./Lovrić 20.-11m, Bjelanović 36.), Sesvete - Novigrad 5:0 (Tolić 18.-11m, 32.-11m, Maloča 74., Ćosić 86., Mamut 87.), Šibenik - Lučko 3:0 (Alispahić 14., Maleš 16., Kukec 35.)

Redoslijed: 1. Dinamo II 51, 2. Gorica 46, 3. Dugopolje 42, 4. Varaždin 40, 5. Sesvete 39, 6. Hajduk II 34, 7. Šibenik 31, 8. Solin 30, 9. Lučko 27, 10. Kustošija 25, 11. Hrvatski dragovoljac 24, 12. Novigrad 21