Druga HNL: Hrvatski dragovoljac jedanaestercima do pobjede

Odigrane su prve dvije utakmice 13. kola Druge lige i obje su završile pobjedama domaćih momčadi.

Gorica je minimalnim slavljem 1:0 protiv Šibenika ostvarila osmu pobjedu u sezoni i time se ponovno primaknula vodećem Dinamu II na vrhu ljestvice. Iako se Šibenik dobro držao u većini utakmice, na kraju ga je slomio pogodak Adriana Zenka u 55. minuti.

Hrvatski dragovoljac je pobijedio na domaćem terenu Novigrad 2:1. Bila je to druga ovosezonska pobjeda „dragovoljaca“, ali i prva na domaćem terenu.

Zagrebački drugoligaš do nje je došao pogocima iz jedanaesteraca. Oba ih je realizirao Valentino Majstorović, ključni drugi u 90. minuti, a recimo i da su gosti igrali s igračem manje od 78. minute (dva žuta kartona Pralasa).

Druga HNL, 13. kolo: Gorica - Šibenik 1:0 (Zenko 55.), Hrvatski dragovoljac - Novigrad 2:1 (Majstorović 48.-11m, 90.-11m/Pilj 80.)

Subota (21.10.): Kustošija - Varaždin (15 sati), Solin - Dinamo II (15 sati), Lučko - Dugopolje (15 sati)

Nedjelja (22.10.): Hajduk II - Sesvete (15 sati)

Redoslijed: 1. Dinamo II 27, 2. Gorica 26 (+1), 3. Dugopolje 24, 4. Solin 18, 5. Varaždin 18, 6. Hajduk II 17, 7. Lučko 16, 8. Sesvete 14, 9. Šibenik 14 (+1), 10. Novigrad 12 (+1), 11. Hrvatski dragovoljac 10 (+1), 12. Kustošija 7