News

Druga HNL: Novigrad ispao u Treću ligu, Hrvatski dragovoljac u kvalifikacijama

U subotu se rasplela kompletna situacija na dnu ljestvice Druge lige, nakon čega je poznato da u trećeligaško okruženje ispada Novigrad, dok će kvalifikacije za Drugu ligu Hrvatski dragovoljac igrati protiv Splita.

U najboljoj poziciji je prije posljednjeg kola bio Hrvatski dragovoljac koji je samo po jednom scenariju ispadao. To bi bio njegov poraz (što se i dogodilo, Varaždin je golom Marija Sačera u 76. minuti pobijedio u gostima 1:0), ali su ujedno trebali redom pobijediti Solin, Lučko i Novigrad.

Solin i Lučko su slavili, ali ne i Novigrad koji je s 2:3 poražen na Šubićevcu od Šibenika. Domaćin je vodio i 1:0 i 2:1 te na kraju i 3:2, a Novigrad je pokopao dvostruki strijelac Ampem. Živković i Bubalo su golovima vraćali nadu Novigradu, ali bilo je to premalo.

Solin je svoj dio posla protiv Sesveta (3:2) obavio već u prvom poluvremenu u kojem je postigao dva pogotka. U 13. minuti je Cicijelj zabio za 1:0, dok je u 35. na 2:0 povećao Mastelić. Treći je strijelac za Solinjane bio Pavlinović, dok su do kraja Žižić (autogol) i Maloča (jedanaesterac) tek ublažili poraz Sesvečana.

Lučko je, pak, pogocima Ikića (22.) i Knezovića (89.) pobijedilo Dugopolje 2:0 i tako se spasilo ispadanja i završilo na desetom mjestu ljestvice.

Kustošija je uspješnu sezonu kraju privela lijepom pobjedom protiv Hajduka II od 2:0. Početkom drugog poluvremena Splićane su slomili odlični domaći strijelci Marko Bjelanović (47.) i Kristijan Lovrić (54.).

Druga HNL, 33. kolo: Lučko - Dugopolje 2:0 (Ikić 22., Knezović 89.), Solin - Sesvete 3:2 (Cicijelj 14., Mastelić 36., Pavlinović 56., Žižić 81.-ag/Maloča 90.+1-11m), Hrvatski dragovoljac - Varaždin 0:1 (Sačer 76.), Kustošija - Hajduk II 2:0 (Bjelanović 47., Lovrić 54.), Šibenik - Novigrad 3:2 (Celić 36., Ampem 58., 80./Živković 47., Bubalo 74.)

Nedjelja: Dinamo II - Gorica (17:30 sati, uživo na HNTV-u)

Redoslijed: 1. Gorica 62 (-1), 2. Varaždin 61, 3. Dinamo II 58 (-1), 4. Sesvete 54, 5. Hajduk II 50, 6. Dugopolje 46, 7. Šibenik 42, 8. Kustošija 40, 9. Solin 34, 10. Lučko 34, 11. Hrvatski dragovoljac 34, 12. Novigrad 31