News

Druga HNL: Novigrad potpuno zakomplicirao dno ljestvice

Dva kola prije kraja Druge lige na dnu ljestvice vlada nevjerojatna gužva i čak je pet momčadi ugroženo od ispadanja.

Veliku je pobjedu u 31. kolu ubilježio Novigrad koji je u gostima svladao Hrvatski dragovoljac 3:1. Do druge pobjede u nizu Novigrad su vodili strijelci Todorov (18.), Bubalo (72.) i Bogojević (86.). Jedini je pogodak za domaćina postigao Pamić u 23. minuti.

Izuzetno je važna tri boda osvojila Kustošija na Šubićevcu kod Šibenika (3:2). Iako je Šibenik golovima Princea Obenga i Kukeca vodio 2:1 do 82. minute, za goste su u završnici pogađali Topić i Lovrić (ukupno dva gola na susretu) i time svoj klub barem djelomično odmaknuli od onih najugroženijih na ljestvici.

Poraz Dinama II od Sesveta od 0:2 (strijelci Drmić i Mamut iz jedanaesterca) iskoristila je Gorica koja je zasjela na sam vrh ljestvice. Gorica je s 2:1 svladala Dugopolje golovima Zenka i Poljaka Maslowskoga i tako došla na mali korak do izravnog plasmana u HT Prvu ligu.

Uspješan je bio i Hajduk II koji je u gostima pobijedio Solin 2:0. Pogotke su postigli Šuto i Sahiti tijekom prvog poluvremena.

Druga HNL, 31. kolo: Dinamo II - Sesvete 0:2 (Drmić 75., Mamut 83.-11m), Gorica - Dugopolje 2:1 (Zenko 28., Maslowski 81./Prtajin 23.), Solin - Hajduk II 0:2 (Šuto 18., Sahiti 31.), Hrvatski dragovoljac - Novigrad 1:3 (Pamić 23./Todorov 18., Bubalo 72., Bogojević 86.), Šibenik - Kustošija 2:3 (Prince Obeng 7., Kukec 33.-11m/Lovrić 19.-11m, 90.+2, Topić 82.), Lučko - Varaždin 2:3 (Petrović 6.-11m, Knezović 73./Glavica 58., Golubar 69., Drožđek 75.)

Redoslijed: 1. Gorica 61, 2. Dinamo II 58, 3. Varaždin 55, 4. Sesvete 51, 5. Hajduk II 49, 6. Dugopolje 43, 7. Šibenik 38, 8. Kustošija 34, 9. Hrvatski dragovoljac 33, 10. Solin 31, 11. Lučko 31, 12. Novigrad 31