Druga HNL: Pobjede Hrvatskog dragovoljca i Sesveta

U petak su na rasporedu bile uvodne dvije utakmice 28. kola Druge lige i u obje su slavile domaće momčadi.

Važne bodove u borbi za opstanak osvojili su nogometaši Hrvatskog dragovoljca koji su bili bolji od Solina s 1:0. Jedini je pogodak postigao Valentino Majstorović u 25. minuti iz jedanaesterca. Recimo da je na utakmici podijeljeno čak deset žutih kartona, a na samom je kraju pocrvenio i gostujući igrač Mrković.

Sesvete su i dalje u utrci za mogući ulazak u Prvu ligu. S 3:2 su pobijedile Šibenik koji nije bio blizu osvajanja boda. U posljednjim je trenucima (89. minuta) tek na konačnih 2:3 smanjio Maleš. Strijelci su za Sesvete bili Maloča (21.), Tolić (24.) i Jelić (62.), dok je prvi šibenski pogodak postigao Banić (50.).

Druga HNL, 28. kolo: Hrvatski dragovoljac - Solin 1:0 (Majstorović 25.-11m), Sesvete - Šibenik 3:2 (Maloča 21., Tolić 24., Jelić 62./Banić 50., Maleš 89.)

Subota (21.4.): Varaždin - Dugopolje (17 sati, uživo na HNTV-u), Novigrad - Dinamo II (17 sati), Kustošija - Lučko (17 sati)

Ponedjeljak (23.4.): Hajduk II - Gorica (17 sati)

Redoslijed: 1. Dinamo II 57, 2. Gorica 52, 3. Varaždin 46, 4. Sesvete 45 (+1), 5. Dugopolje 42, 6. Hajduk II 37, 7. Šibenik 34 (+1), 8. Solin 31 (+1), 9. Hrvatski dragovoljac 30 (+1),  10. Lučko 28, 11. Kustošija 25, 12. Novigrad 24