Druga HNL: Povijesna pobjeda Kustošije, pao Hajduk II

U subotu je odigrano pet susreta 12. kola Druge lige, a postignuta su samo tri pogotka. Dvije su utakmice završile bez golova, one između Varaždina i Novigrada, odnosno, Šibenika i Lučkog.

Kustošija je ostvarila premijernu i povijesnu drugoligašku pobjedu. Na domaćem terenu Kustošija je svladala Hajduk II 1:0, a Ivan Al Tharwan je bio strijelac jedinog pogotka (u 32. minuti iz jedanaesterca). Hajduk je upisao treći poraz za redom te mu je ovo bila peta utakmica bez pobjede.

S 1:0 je Dugopolje slavilo kod kuće protiv Hrvatskog dragovoljca, a Mihael Klepač je u 15. minuti postigao jedini gol.

U prvoj minuti nadoknade Baldo Cicijelj je zabio za Solin na gostovanju kod Sesveta (1:0). Sesvete su tako upisale treći poraz u zadnje četiri utakmice te je ovo bila četvrta utakmica za redom bez postignutog pogotka Sesveta.

Druga HNL, 12. kolo: Varaždin - Novigrad 0:0, Dugopolje - Hrvatski dragovoljac 1:0 (Klepač 15.), Šibenik - Lučko 0:0, Sesvete - Solin 0:1 (Cicijelj 90.+1), Kustošija - Hajduk II 1:0 (Al Tharwan 32.-11m)

Nedjelja (15.10.): Dinamo II - Gorica (13 sati, uživo na HNTV-u)

Redoslijed: 1. Dinamo II 24 (-1), 2. Dugopolje 24, 3. Gorica 23 (-1), 4. Solin 18, 5. Varaždin 18, 6. Hajduk II 17, 7. Lučko 16, 8. Sesvete 14, 9. Šibenik 14, 10. Novigrad 12, 11. Hrvatski dragovoljac 7, 12. Kustošija 7