Druga HNL: Premijerna pobjeda Hrvatskog dragovoljca

U devetom kolu Druge lige nogometaši Hrvatskog dragovoljca upisali su prvu pobjedu u sezoni. S 1:0 je momčad Igora Pamića slavila kod Sesveta, a Vladimir Burić je već u osmoj minuti pogotkom riješio utakmicu.

Krizi u Šibeniku nema kraja. Premda je klub sa Šubićevca poveo golom Marka Brekala iz jedanaesterca u 34. minuti, Dugopolje je na kraju slavilo 2:1. Samo tri minute nakon prvog gola, za goste je izjednačio Dominik Mihaljević (također jedanaesterac), dok je za slavlje Dugopolja zaslužan Vlatko Stojanovski, strijelac u 80. za 2:1.

Bez pogodaka je, pak, završio ogled Solina i Varaždina. Za Varaždince je to četvrti remi u sezoni po čemu su drugoligaški rekorderi.

Druga HNL, 9. kolo: Solin - Varaždin 0:0, Sesvete - Hrvatski dragovoljac 0:1 (Burić 8.), Šibenik - Dugopolje 1:2 (Brekalo 34.-11m/Mihaljević 37.-11m, Stojanovski 80.)

Nedjelja (1.10.): Hajduk II - Gorica (15 sati, uživo na HNTV-u), Kustošija - Lučko (16 sati), Dinamo II - Novigrad (16 sati)

Redoslijed: 1. Gorica 18 (-1), 2. Dinamo II 17 (-1), 3. Dugopolje 17, 4. Hajduk II 16 (-1), 5. Sesvete 13, 6. Varaždin 13, 7. Novigrad 11 (-1), 8. Lučko 11 (-1), 9. Solin 11, 10. Šibenik 7, 11. Hrvatski dragovoljac 6, 12. Kustošija 2 (-1)