Druga HNL: Sesvete uzele tri boda na Hitrec-Kacian stadionu

U subotu su odigrana četiri susreta 16. kola Druge lige, a najveće je iznenađenje pobjeda Sesveta 2:0 kod vodećeg Dinama II.

Za drugu momčad Dinama to je drugi domaći poraz (na Hitrec-Kacian stadionu ranije je slavio Hajduk II), kao i treći poraz u sezoni.

Sesvete su povele u 36. minuti, a strijelac je bio Antonio Štimac, drugo kolo za redom. Pobjedu gostiju je zapečatio Ivan Mamut u 91. minuti sjajnim volej udarcem. Sesvete su došle do četvrte gostujuće pobjede u sezoni (rekorderi uz Dinamo II).

Šibenik je s 1:0 svladao Kustošiju na svom stadionu, čime je ponovio pobjedu iz prvog dijela sezone kada je istog suparnika nadjačao u gostima. Strijelac za tri boda bio je u Okechukwu 75. minuti.

Istim rezultatom je Varaždin doma svladao Lučko uz pogodak Dejana Glavice u 90. minuti, dok je i Novigrad iskoristio domaći teren za 2:0 slavlje protiv Solina. Golove su postigli Kristian Batelić i Nemanja Belaković.

Druga HNL, 16. kolo: Varaždin - Lučko 1:0 (Glavica 90.), Novigrad - Solin 2:0 (Batelić 49., Belaković 76.), Šibenik - Kustošija 1:0 (Okechukwu 75.), Dinamo II - Sesvete 0:2 (Štimac 36., Mamut 90.+1), Hrvatski dragovoljac - Gorica 1:0 (Majstorović 83.-11m)

Kasnije: Dugopolje - Hajduk II (22.11.)

Redoslijed: 1. Dinamo II 33, 2. Gorica 30, 3. Dugopolje 29 (-1), 4. Sesvete 24, 5. Hajduk II 21 (-1), 6. Varaždin 21, 7. Šibenik 21, 8. Lučko 19, 9. Solin 19, 10. Hrvatski dragovoljac 17, 11. Novigrad 16, 12. Kustošija 10