Druga HNL: Šibenik, Osijek II i Varaždin izjednačeni na vrhu

Šest utakmica osmog kola Druge lige odigrano je u subotu, a uslijed poraza Varaždina (od Osijeka II), a pobjede Šibenika te su se tri momčadi izjednačile na vrhu.

Varaždin je nastradao u Osijeku gdje je novi drugoligaš slavio s 3:0. Osječani su poveli golom Špoljarića u 36. minuti, a u nastavku je lider potpuno pao (golovi Pilja i Šutala). Varaždinci su time upisali drugi poraz u nizu.

Šibenik je, pak, lakoćom na svom Šubićevcu svladao Lučko 3:0. Sjajan je gol iz voleja postigao Josip Maleš (27.), a potom je početkom nastavka s dva gola Ampem Prince (48. i 53.) riješio utakmicu.

Dinamo II je izvukao bod kod Solina (1:1). Domaćin je vodio golom Bauka sve do 85. minute kada je goste golom razveselio Kim Gyuhyeong. Hajduk II je, pak, promarširao Čakovcem gdje je s 4:1 svladao Međimurje. Prva dva pogotka postigao je Ivan Delić, a potom su strijelci bili Teklić i Špikić.

Ivan Markota, igrač s klupe, u 90. je minuti postigao gol za 1:0 Sesveta doma protiv BSK-a. Dugopolje se pomaknulo sa samog dna ljestvice pobjedom kod Hrvatskog dragovoljca 2:1 (strijelci Primorac i Prelčec).

Druga HNL, 8. kolo: Solin - Dinamo II 1:1 (Bauk 61./Kim Gyuhyeong 85.), Osijek II - Varaždin 3:0 (Špoljarić 36., Pilj 63., Šutalo 82.), Međimurje - Hajduk II 1:4 (Trojak 82./Delić 4., 17., Teklić 23., Špikić 66.), Hrvatski dragovoljac - Dugopolje 1:2 (Havojić 56./Primorac 2., Prelčec 26.), Šibenik - Lučko 3:0 (Maleš 27., Ampem Prince 48., 53.), Sesvete - BSK 1:0 (Markota 90.)

Nedjelja (14.10.): Zadar - Kustošija (15 sati)

Redoslijed: 1. Šibenik 15, 2. Osijek II 15, 3. Varaždin 15, 4. Dinamo II 13. 5. Međimurje 11, 6. Zadar 11 (-1), 7. Sesvete 11, 8. Hajduk II 10, 9. Kustošija 10 (-1), 10. Lučko 9, 11. Hrvatski dragovoljac 9, 12. Dugopolje 9, 13. Solin 8, 14. BSK 7