Druga HNL: Teška pobjeda Dinama II kod Kustošije

Druga momčad Dinama, vodeći sastav Druge lige, ostvario je novu pobjedu, ali vrlo teško je prošao 15. kolo i gostovanje kod Kustošije. Dinamo II je pobijedio 1:0, a strijelac jedinog pogotka bio je Bojan Knežević u 44. minuti iz jedanaesterca. Kustošija može žaliti za bodom jer u sudačkoj nadoknadi Al Tharwan nije realizirao jedanaesterac za 1-1. Vratar Dinama II Horkaš je obranio njegov udarac.

U golijadi je Gorica svladala Novigrad 5:2. Za Velikogoričane je dva pogotka postigao Leon Šipoš, a u strijelce su se upisali i Estonac Ojamaa, Poljak Maslowski…

Dugopolje je uzelo velika tri boda kod susjeda Solina (1:0). Utakmica je odlučena u 45. minuti kada je sjajno slobodan udarac izveo Josip Špoljarić i gostima osigurao pobjedu. U nastavku je Solin pokušavao doći do izjednačenja, posebno je opasan bio od 61. minute kada je imao igrača više (drugi žuti karton Daria Krište), no do kraja je ostalo 1:0.

Lučko je ranim golom Barišića u petoj minuti poveo doma protiv Hrvatskog dragovoljca, no gosti su u samoj završnici iskoristili igrača više i na kraju iščupali bod (1:1, strijelac Grković).

Sesvete su s 3:2 bile bolje od Varaždina, a gol odluke postigao je Hrvoje Džijan u 78. minuti. Varaždin se vraćao dva puta iz rezultatskog minusa, ali treći put više nije mogao…

Druga HNL, 15. kolo: Solin - Dugopolje 0:1 (Špoljarić 45.), Sesvete - Varaždin 3:2 (Štimac 2., Tolić 48., Džijan 78./Golubar 8., Drožđek 74.-11m), Kustošija - Dinamo II 0:1 (Knežević 44.-11m), Gorica - Novigrad 5:2 (Ojamaa 14., Šipoš 24., 55., Žutić 31., Maslowski 51./Belaković 63., Cenaj 90.+1), Lučko - Hrvatski dragovoljac 1:1 (Barišić 5./Grković 90.+3)

Nedjelja (5.11.): Hajduk II - Šibenik (14 sati)

Redoslijed: 1. Dinamo II 33, 2. Gorica 30, 3. Dugopolje 29, 4. Hajduk II 21 (-1), 5. Sesvete 21, 6. Solin 19, 7. Lučko 19, 8. Varaždin 18, 9. Šibenik 15 (-1), 10. Hrvatski dragovoljac 14, 11. Novigrad 13, 12. Kustošija 10