Druga HNL: Varaždin opet bolji od Dinama II

Kompletno 17. kolo Druge lige odigrano je u subotu, a nogometaši Varaždina su po drugi put u sezoni, u isto toliko susreta, svladali vodeći Dinamo II. S 2:1 je Varaždin slavio u  Zagrebu golovima Leonarda Mesarića (40. minuta) i Daria Jerteca (52.). Stolnik je smanjio u 63. minuti, ali na tome je ostalo.

Drugoplasirana Gorica spasila se domaćeg poraza od Lučkoga (1:1). Gosti su vodili golom Borne Petrovića, od 51. minute, a Damir Žutić je u 89. izjednačio i „naplatio“ igrača više (strijelac Petrović je u 60. minuti dobio crveni karton zbog udaranja suparničkog igrača u glavu).

Kustošija je došla do treće pobjede u sezoni. S 2:1 je pred svojim navijačima pobijedila Dugopolje, treću momčad na ljestvici. Tomislav Hanžek postigao je za domaćina prvi pogodak u 29. minuti, iz jedanaesterca, a potom se rasplamsalo u samoj završnici. Mihael Klepač je u 86. izjednačio, a samo dvije minute kasnije veliko je slavlje domaćinu donio Filip Soldo, džoker s klupe.

Hajduk II je napokon odigrao pravu utakmicu, poigrao se doma s Novigradom i slavio 5:1. Igrač utakmice bio je trostruki strijelac Michele Šego. Preostala dva gola za Hajduk II postigli su Prtajin i Ćurić.

Sesvete su vodile protiv Šibenika 2:0 (strijelci Kluk i Lihić), no Marko Brekalo je do kraja s dva pogotka donio Šibenčanima bod na teškom gostovanju (2:2).

Solin je s 4:1 pobijedio Hrvatski dragovoljac, ali treba napomenuti kako je sedam minuta prije kraja bilo 1:1. No, u završnici se razgoropadio Deni Jurić koji je postigao dva gola (za 3:1). Za 4:1 strijelac je bio Taraš.

Druga HNL, 17. kolo: Dinamo II - Varaždin 1:2 (Stolnik 63./Mesarić 40., Jertec 52.), Sesvete - Šibenik 2:2 (Kluk 46., Lihić 50./Brekalo 55., 73., Kustošija - Dugopolje 2:1 (Hanžek 29.-11m, Soldo 88./Klepač 86.), Hajduk II - Novigrad 5:1 (Šego 5., 43., 75., Prtajin 46., Ćurić 63./Pilj 47.), Solin - Hrvatski dragovoljac 4:1 (Svalina 23.-11m, Jurić 83., 88., Taraš 90.+3/Majstorović 80.-11m), Gorica - Lučko 1:1 (Žutić 89./Petrović 51.)

Redoslijed: 1. Dinamo II 33, 2. Gorica 31, 3. Dugopolje 29 (-1), 4. Sesvete 25, 5. Hajduk II 24 (-1), 6. Varaždin 24, 7. Šibenik 22, 8. Solin 22, 9. Lučko 20, 10. Hrvatski dragovoljac 17, 11. Novigrad 16, 12. Kustošija 13