Druga HNL: Varaždin pobjednički prošao i Solin

Varaždin, vodeća momčad Druge lige, uspješno je obavila još jedno gostovanje ove sezone. U ogledu šestog kola Varaždin je u gostima pobijedio Solin 2:1. Domaćin je vodio (Daniel Maganić u 19. minuti), no prvo je Leon Benko u 29. izjednačio, a petu pobjedu u sezoni Varaždincima je osigurao Dario Jertec golom u 62. minuti.

Kustošija je iznenadila Dinamo II te je kao gost pobijedila 2:0 usput i prestigavši na ljestvici današnjeg suparnika. Karlo Deak u šestoj i Matija Čakarun u 77. minuti bili su strijelci za Kustošiju.

Zadar je ostvario drugu pobjedu u sezoni. S 3:1 je na svojim Stanovima svladao Dugopolje, iako su gosti poveli već u četvrtoj minuti golom Lišnića. No, Zadar je do potpunog preokreta stigao već do kraja prvog poluvremena. Jedan je gol postigao Jerbić, a preostala dva Antonio Repić za slavlje Zadrana.

Druga HNL, 6. kolo: Dinamo II - Kustošija 0:2 (Deak 6., Čakarun 77.), Solin - Varaždin 1:2 (Maganić 19./Benko 29., Jertec 62.), Zadar - Dugopolje 3:1 (Jerbić 18., Repić 27., 45.+1/Lišnić 4.), Međimurje - Lučko (19 sati), Hrvatski dragovoljac - BSK 1:0 (Majstorović 90.+2-11m)

Nedjelja (30.9.): Osijek II - Hajduk II (14 sati, uživo na HNTV-u), Šibenik - Sesvete (17 sati)

Redoslijed: 1. Varaždin 15, 2. Kustošija 10, 3. Šibenik 9 (-1), 4. Dinamo II 9, 5. Međimurje 8 (-1), 6. Lučko 8 (-1), 7. Zadar 8, 8. Hrvatski dragovoljac 8, 9. Hajduk II 7 (-1), 10. Solin 7, 11. Osijek II 6 (-1), 12. Sesvete 5 (-1), 13. BSK 4, 14. Dugopolje 3