News

Druga HNL: Varaždin prošao i Sesvete, pobjeda Gorice

U subotu su odigrane tri utakmice 27. kola Druge lige, a nove su pobjede upisali Gorica i Varaždin koje ih drže blizu samog vrha ljestvice i mogućeg ulaska u HT Prvu ligu.

Gorica se prilično mučila na svom terenu protiv posljednjeg Novigrada. Pobijedila je 1:0, a opet se istaknuo Estonac Henrik Ojamaa koji je u 60. minuti postigao jedini gol na susretu.

Varaždin je u završnici slomio Sesvete i kući nosi sva tri boda (2:0). Pogađali su Kolarić u 79. i prvi strijelac Lige Drožđek u 89. minuti.

U borbi za ostanak u drugoligaškom društvu Hrvatski dragovoljac je u gostima pobijedio Lučko 3:2. Lučko je na poluvremenu vodilo 2:1, no na startu drugog dijela, unutar samo tri minute, gosti su preokrenuli rezultat. Za 2:2 zabio je Bilić, a za pobjedu gostiju Burić (koji je ranije zabio i prvi pogodak "dragovoljaca).

Druga HNL, 27. kolo: Gorica - Novigrad 1:0 (Ojamaa 60.), Sesvete - Varaždin 0:2 (Kolarić 79., Drožđek 89.), Lučko - Hrvatski dragovoljac 2:3 (Travaglia 35., Simeunović 43./Burić 31., 53., Bilić 51.), Šibenik - Solin 2:0 (Kukec 2.-11m, Brekalo 87.)

Nedjelja (15.4.): Dugopolje - Hajduk II (15 sati, uživo na HNTV-u), Dinamo II - Kustošija (16:30 sati)

Redoslijed: 1. Dinamo II 54 (-1), 2. Gorica 52, 3. Varaždin 46, 4. Sesvete 42, 5. Dugopolje 42 (-1), 6. Hajduk II 34 (-1), 7. Šibenik 34, 8. Solin 31, 9. Lučko 28, 10. Hrvatski dragovoljac 27, 11. Kustošija 25 (-1), 12. Novigrad 24