Druga HNL: Varaždin zaustavio niz Gorice od pet pobjeda

Nogometaši Varaždina prekinuli su niz od pet pobjeda Gorice te su u ogledu sedmog kola Druge HNL slavili kod ovog sastava 2:1. Varaždin je tako vezao dvije iznimno vrijedne pobjede (Dinamo II i Gorica), dok su Velikogoričani izgubili drugi put na domaćem terenu ove sezone. Gorica je povela ranim pogotkom Španje (peta minuta), no prvo je Mesarić izjednačio u 21., a pobjedu je gostima donio Dejan Glavica u 71., dvije minute nakon što je domaći igrač Damir Žutić dobio drugi žuti karton.

Bila je ovo subota s čak četiri pobjede gostiju, a neuspješan su domaćin bile i Sesvete. Njih je s 1:0 svladalo Dugopolje i nanijelo im prvi domaći poraz u sezoni. Strijelac jedinog gola bio je Josip Špoljarić u 18. minuti.

Iznenađenje je slavlje Lučkog kod Solina 1:0 (jedini je strijelac bio Borna Petrović u 90. minuti), dok je istim rezultatom Novigrad slavio kod fenjeraša Kustošije. Strijelac za pobjedu Novigrada bio je Nikica Filipović sedam minuta prije kraja.

Druga HNL, 7. kolo: Gorica - Varaždin 1:2 (Španja 5./ Mesarić 21., Glavica 71.), Solin - Lučko 0:1 (Petrović 90.), Kustošija - Novigrad 0:1 (Filipović 83.), Sesvete - Dugopolje 0:1 (Špoljarić 18.), Hajduk II - Hrvatski dragovoljac 2:1 (Puljić 21.-ag, Delić 41 ./Jajčinović 61.)

Nedjelja (24.9.): Dinamo II - Šibenik (16:30 sati)

Redoslijed: 1. Hajduk II 15, 2. Gorica 15, 3. Dinamo II 13 (-1), 4. Dugopolje 13, 5. Novigrad 11, 6. Varaždin 11, 7. Sesvete 10, 8. Solin 10, 9. Lučko 10, 10. Šibenik 6 (-1), 11. Hrvatski dragovoljac 2, 12. Kustošija 1