Europska liga: Dinamo od Benfice ispao nakon produžetaka

Nogometaši Dinama oprostili su se od sjajne europske sezone u osmini finala Europske lige. Benfica ide dalje, nakon što je u regularnom dijelu uzvrata na svom Luzu nadoknadila minus jednog gola iz prve utakmice, a potom u produžecima slomila hrvatskog prvaka i slavila s 3:0.

Od početka su igrači Benfice davali ritam utakmici, no unatoč tome Dinamo je potpuno kontrolirao situaciju na terenu. Portugalska momčad nije ozbiljnija prijetila, dok je Dinamo mudro i mirno čuvao prednost od jednog gola.

Koncentracija je hrvatskom prvaku pala tek u završnici prvog dijela kada je Benfica u zadnjih pet minuta dva puta vrlo opasno zaprijetila udarcima Pizzija i Rafe.

Na startu drugog poluvremena u igru su ušla dva jaka domaća aduta (Jonas i Alex Grimaldo, kasnije i Joao Felix) pa je Benfica dodatno jačala pritisak. No, u svakoj važnijoj situaciji isticao se vratar Dinama Livaković koji je ulijevao sigurnost obrani hrvatskog prvaka.

I baš kada je pritisak domaćina počeo jenjavati, Benfica je povela. Odlično je s vrha šesnaesterca opalio Brazilac Jonas i Livaković je tom prilikom ostao nemoćan. Jonas je još dva puta bio izrazito opasan po vrata hrvatske momčadi, no do kraja susreta mreže su mirovale na obje strane čime se krenulo u produžetke.

Na travnjaku se rasplamsalo odmah na početku produžetaka. Prvi je priliku imao Gavranović pa na drugoj strani opet Jonas, dok je u 94. minuti odlično, s više od 20 metara, pucao Ferreira i doveo Benficu u vodstvo 2:0.

No, samo minutu kasnije Gojak je imao savršenu priliku za gol koji bi Dinamu značio prolaz, no vrlo loše je reagirao iz blizine i idealne situacije. Na samom kraju prvog produžetka konačni pobjednik je i odlučen. Prvo je Stojanović dobio žuti karton zbog prekršaja, odmah nakon toga i isključujući drugi zbog prigovaranja, a nedugo poslije Grimaldo je zabio za 3:0 čime je Dinamo doveden u nemoguću misiju postizanja dva gola za prolaz.

Situacija se još mogla zakomplicirati deset minuta prije kraja, no Atiemwen je reagirao slično, kao i ranije Gojak čime je Dinamo došao do ovosezonskog kraja u Europi.

Europska liga, osmina finala (uzvratna utakmica): Benfica - Dinamo 1:0, produžeci 3:0 (Jonas 71., Ferreira 94., Grimaldo 105.), Prva utakmica: 0:1