Europska liga: Dinamo pobjednički prošao i Bruxelles

Nogometaši zagrebačkog Dinama u drugom su nastupu u skupini D Europske lige upisali i drugu pobjedu.

Nakon uvjerljivog domaćeg slavlja protiv Fenerbahčea (4:1), jednako je Dinamo bio impresivan na gostovanju u Bruxellesu gdje je pobijedio Anderlecht 2:0.

Sada Dinamo drži sam vrh ljestvice s maksimalnih šest bodova, a ovaj put su mu to omogućili strijelci Izet Hajrović u 19. minuti iz jedanaesterca i Amer Gojak u 68.

Bio je Dinamo još jednom uvjerljiv u Europi. Iako je belgijska momčad imala nekoliko odličnih prilika (pogotovo u prvom poluvremenu), Dinamo se pokazao kao čvršća, konkretnija i jača momčad.

Možda i ključan trenutak ogleda dogodio se na samom početku drugog poluvremena kada je domaći igrač Vranješ dobio drugi žuti karton. Nakon toga, Dinamo je nizao priliku za prilikom te je osim pogotka Gojaka više puta domaći vratar bio u velikoj opasnosti.

Na kraj je završilo 2:0, a novi europski izazov Dinama je gostovanje u Trnavi kod Spartaka 25. listopada. Spartak je, inače, u drugom kolu izgubio utakmicu kod Fenerbahčea (0:2).

Jedina negativna vijest s gostovanja u Bruxellesu je drugi žuti karton koji je u sudačkoj nadoknadi zaradio obrambeni igrač hrvatskog prvaka Theophile-Catherine.

Europska liga, skupina D (2. kolo): Anderlecht - Dinamo 0:2 (Hajrović 19.-11m, Gojak 68.), Fenerbahče - Spartak Trnava 2:0

Redoslijed: 1. Dinamo 6, 2. Fenerbahče 3, 3. Spartak Trnava 3, 4. Anderlecht 0