Europska liga: Dinamo vodio, ali ipak poražen u Plzenu

Nogometaši zagrebačkog Dinama odigrali su u Plzenu prvu utakmicu šesnaestine finala Europske lige. Domaća Viktoria pobijedila je 2:1.

Odluka o tome tko putuje prema osmini finala tako će se dogoditi idućeg četvrtka kada ove dvije momčadi igraju na maksimirskom stadionu.

Hrabro i odlučno u prvu je utakmicu ušao Dinamo. Hrvatski prvak bio je bolji i konkretniji na terenu. Stvarao je više prilika, a takav stav nagrađen je u 41. minuti kada su sjajnu akciju izveli Bruno Petković i Dani Olmo. Pogotkom ju je na kraju završio mladi španjolski nogometaš i Dinamo je poveo.

Po primljenom pogotku češka je momčad zaigrala sve bolje. Rezultatski zaostatak natjerao je Čehe da od starta drugog poluvremena krenu u napade te je domaćin i izjednačio golom Ludeka Pernice (54. minuta).

Isti igrač je i kasnije bio koban po Dinamo te je sedam minuta prije kraja pogodio za 2:1 Viktorije koja će tako na uzvrat ipak stići uz prednost. No, zaostatak je mali, Dinamo ima i gol u gostima pa se očekuje dramatičan uzvrat i borba za plasman među 16 najboljih Europske lige.

Europska liga, šesnaestina finala (prva utakmica): Viktoria Plzen - Dinamo 2:1 (Pernica 54., 83./Olmo 41.)