Europska liga: Težak poraz Rijeke od Bečana na Rujevici

Nogometaši Rijeke upisali su i treći poraz u četvrtoj utakmici skupine D Europske lige. Ovaj je definitivno bio najbolniji, bečka Austria je slavila na Rujevici 4:1.

Rijeka je time svela svoje šanse za prolaz dalje na minimum, budući da su do kraja ostala još dva kola, a hrvatska je momčad s tri boda na posljednjem mjestu ljestvice.

U prvom poluvremenu je Rijeka diktirala tempo i imala izrazitije prilike od Bečana. U uvodnih dvadesetak minuta dva je puta dosta dobro prijetio Alexander Gorgon i u oba slučaja su centimetri spašavali goste od primljenog pogotka.

No, kada je već bečka mreža ostala netaknuta zatresla se na drugoj strani u 41. minuti. Riječka obrana je reagirala sporo, a Dominik Prokop je iskoristio sve ponuđeno i postigao pogodak za vodstvo austrijskog kluba.

Mala se nada za Rijeku vratila u 61. minuti kada je Domagoj Pavičić izjednačio na 1:1, no već u idućem napadu opet je za hrvatskog prvaka koban bio Prokop (gol za 2:1), a stvari su potpuno krenule nizbrdo u 72. minuti kada je Mišić dobio crveni karton.

Nakon toga su Austrijanci dokrajčili potpuno bezglavog domaćina, a Serbest u 73. i Monschein u 83. minuti postavili su konačnih 4:1.

U drugoj utakmici četvrtog kola skupine D u Ateni su AEK i Milan remizirali bez pogodaka. Marko Livaja je za AEK igrao od 60. minute, dok je zadnjih devet minuta za Milan odradio Nikola Kalinić.

Europska liga, skupina D (4. kolo): Rijeka - Austria Beč 1:4 (Pavičić 61. / Prokop 41., 62., Serbest 73., Monschein 83.), AEK - Milan 0:0

Redoslijed: 1. Milan 8, 2. AEK 6, 3. Austria Beč 4, 4. Rijeka 3