Hrvatski nogometni kup: Slaven Belupo i Zadar u osmini finala

Slaven Belupo i Zadar novi su klubovi koji su se plasirali u osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa.

Mnogo lakše su do tog cilja došli igrači Slaven Belupa koji su u gostima pobijedili trećeligaša Kurilovec 2:0. Oba su pogotka postignuta u drugom poluvremenu. Krystian Nowak je u 46. minuti zabio za 1:0, dok je Rodrigue Bongongui u 58. zapečatio prolaz Koprivničana.

Zadar je vodio 3:0 kod trećeligaša Vukovara 1991, ali je morao igrati produžetke i na kraju slaviti 5:3.

Do 17. minute Zadar je već zabio tri gola (dva Vlatko Blažević i jedan Jurić), no krajem prvog poluvremena Vukovar 1991 je smanjio na 2:3 (strijelci su bili Drahotuski i Brajković), a u 93. minuti pogodak za produžetak postigao je iz jedanaesterca Ivan Plum.

Ipak, u dodatnih 30 minuta Zadar je iskoristio drugu meč loptu i golovima Lepinjice i Majića prošao dalje.

Hrvatski nogometni kup, šesnaestina finala: Kurilovec - Slaven Belupo 0:2 (Nowak 46., Bongongui 58.), Vukovar 1991 - Zadar 3:3, produžeci 3:5 (Drahotuski 44., Brajković 45.+1, Plum 90.+3-11m/Blažević 6.-11m, 17., Jurić 14., Lepinjica 105., Majić 118.)