Hrvatski nogometni kup: Sretni Šibenik, uspješni gosti Lokomotiva i Vinogradar

Nogometaši Lokomotive s 1:0 su svladali Primorac u Biogradu, a utakmica je odlučena već u desetoj minuti kada je Toni Datković bio strijelac.

Prvoligaš Istra 1961 prošla je gostovanje u Novoj Gradišci pobjedom 4:2 protiv tamošnje Sloge. Dva je gola za Puljane postigao Antonio Ivančić, a po jedan su zabili Traore i Sane.

U gostima je uvjerljivu pobjedu izborio i Vinogradar koji je u Pleternici svladao Slaviju 4:0 (dva gola Prijića, po jedan Ottochiana i Bjelanovića), dok je u još jednom trećeligaškom obračunu Krk s 1:0 bio bolji od Cibalije golom Brdara u 38. minuti.

Šibenik je kod Nehaja, nakon devet minuta igre vodio 2:0 (Celić i Antunović) i ostao s igračem manje (Pandža u 21. minuti). Još do kraja poluvremena domaćin je izjednačio (Tomac i Vukelić), a na kraju su pobjednika odlučivali jedanaesterci gdje su spretniji bili gosti (6:4).

Dalje idu i Jadran iz Ploča (3:1 protiv Splita), Marsonia (3:0 protiv Zagreba) i Zelina (2:0 protiv dubrovačkog GOŠK-a).

Hrvatski nogometni kup, šesnaestina finala: Jadran Ploče - Split 3:1 (Šutalo 14., 57., Barbir 54./Kralj 83.), Primorac Biograd - Lokomotiva 0:1 (Datković 10.), Sloga NG - Istra 1961 2:4 (F. Bungić 82., Filipović 84./Ivančić 56., 90.+3, Traore 63., Sane 73.), Krk - Cibalia 1:0 (Brdar 38.), Slavija - Vinogradar 0:4 (Prijić 14.-11m, 90., Ottochian 24., Bjelanović 68.), Marsonia - Zagreb 3:0 (Tarić 39.-ag/Begić 71., Mišić 81.), Nehaj - Šibenik 2:2, 2:2, jedanaesterci 4:6 (Tomac 35., Vukelić 41./Celić 7., Antunović 9.), Zelina - GOŠK Dubrovnik 1919 2:0 (Skupnjak 57., Saez 90.+2)