HT Prva liga: Dinamov udar u završnici slomio Puljane

Dinamo je upisao novu pobjedu u Hrvatski Telekom Prvoj ligi. Na maksimirskom stadionu Dinamo je s 5:1 pobijedio Istru 1961.

Prvi je pogodak postigao Nikola Moro, lijepo u 19. minuti iz slobodnog udarca, a prije kraja poluvremena prvi strijelac lige El Arabi Hillal Soudani povećao je na 2:0 u 38. minuti. To je bio njegov 11. gol u sezoni.

Dinamo je mogao (morao) postići još nekoliko pogodaka u prvih 45 minuta, a kada već nije, uslijedila je kazna na startu nastavka i u 49. minuti je na 1:2 smanjio Maksimović.

I ne samo to. Dinamova napadačka igra u drugom je dijelu potpuno utihnula, a oslabljena Istra 1961, koju su zadnjih dana napustili brojni važni igrači, mogla je čak i do izjednačenja. Ipak, u završnici je uslijedio novi udar Dinama: Ćorić je u 77. pogodio za 3:1, a u 83. i 92. Armin Hodžić za 5:1 i 14. prvenstvenu pobjedu Dinama.

HT Prva liga, 19. kolo: Dinamo - Istra 1961 5:1 (Moro 19., Soudani 38., Ćorić 77., Hodžić 83., 90.+2/Maksimović 49.)