HT Prva liga: Hajduk po prvi put u sezoni pobijedio Osijek

U derbi utakmici 19. kola Hrvatski Telekom Prve lige nogometaši Hajduka svladali su u Gradskom vrtu Osijek s minimalnih 1:0.

Bila je ovo četvrta međusobna utakmica u sezoni Osijeka i Hajduka te prva pobjeda za Splićane. Prije toga je Osijek dobio sve tri dosadašnje međusobne utakmice (dvije ligaške i jednu u Kupu).

Hajduk je u velikom dijelu utakmice u Osijeku bio bolji te je diktirao tempo igre, a u 49. minuti Mijo Caktaš postigao je jedini gol na utakmici.

Osijek je tek u završnici došao do zraka, počeo napadati, ali do boda nije stigao. Najbolju je priliku Osijek imao u 71. minuti kada je Hajduk spasio njegov stoper Mikulić, a nakon toga je goste spašavao i vratar Josip Posavec.

Bila je ovo prva Hajdukova ovosezonska pobjeda protiv jedne od pet najboljih momčadi na ljestvici.

HT Prva liga, 19. kolo: Osijek - Hajduk 0:1 (Caktaš 49.)