HT Prva liga: Hajduk uz preokret svladao Istru 1961

Nogometaši Hajduka pobijedili su na praznom Poljudu pulsku Istru 1961 s 3:1 u ogledu 17. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Sve važno se u ovom susretu dogodilo u drugom poluvremenu. Nakon što se kvalitetno obranila u prvih 45 minuta, Istra 1961 povela je u 51. minuti kada je akciju pogotkom završio Fuentes.

No, Hajduk je smogao snage za preokret. U 68. minuti prvo je izjednačio Vučur, potom je u 75. Caktaš realizirao jedanaesterac za 2:1, a konačnih 3:1 postavio je Ivanovski šest minuta prije kraja.

Druga je ovo prvenstvena pobjeda Hajduka pod vodstvom Siniše Oreščanina, a loša je vijest za Splićane što zbog žutih kartona derbi protiv Dinama neće moći igrati Ivanovski i Juranović.

HT Prva liga, 17. kolo: Hajduk - Istra 1961 3:1 (Vučur 68., Caktaš 75.-11m, Ivanovski 84./Fuentes 51.)