HT Prva liga: Hajduk uzeo bodove s Rujevice

U derbi utakmici 18. kola Hrvatski Telekom Prve lige splitski Hajduk je u gostima pobijedio Rijeku 2:1.

Energično su i jedni i drugi otvorili utakmicu što je i začinjeno s dva rana pogotka. Već u trećoj minuti vratar Rijeke Prskalo gadno je pogriješio. Slabo je ispucao, a Toma Bašić se odlično snašao i lobom pogodio domaću mrežu za 1:0.

Na odgovor Rijeke nije se dugo čekalo pa je domaćin u 11. minuti izveo sjajnu akciju s nekoliko kratkih dodavanja koju je okončao Filip Bradarić koji je primio loptu prsima i zakucao je u suprotni dio suparničkih vratiju.

U ostatku poluvremena Rijeka je bila bolja i opasnija, no do vodstva nije došla, već je početkom nastavka, uz novu lošu reakciju Prskala, Hajduk po drugi put poveo.

U 51. minuti je strijelac bio Ante Erceg. Nakon drugog primljenog gola, Rijeka je ponovno žestoko nasrnula. Prvo je odličnu priliku promašio Gavranović koji je, isto tako, u 69. minuti imao priliku iz jedanaesterca izjednačiti. No, njegov je udarac obranio odlični splitski vratar Karlo Letica.

Do kraja ogleda Rijeka je pokušavala, no Hajduk se obranio i ostvario novu veliku pobjedu. Recimo da je crveni karton dobio trener Hajduka Željko Kopić, kao i da je Hajduk, nakon skoro pet i pol godina (!) pobijedio u Jadranskom derbiju.

HT Prva liga, 18. kolo: Rijeka - Hajduk 1:2 (Bradarić 11./Bašić 3., Erceg 51.)