HT Prva liga: Osijek jesenski doprvak, 6:0 protiv Zaprešićana

Nogometaši Osijeka pobijedili su Inter-Zaprešić s uvjerljivih 6:0 u dvoboju 18. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

U snježno-zimskoj kulisi Osijek je bio vrlo uvjerljiv te je prvi dio sezone završio kao drugi na ljestvici, kao prvi pratitelj jesenskog prvaka Dinama.

Osijek je pitanje pobjednika riješio u prvih 45 minuta kada je postigao tri pogotka. Prvo je Mirko Marić u 13. minuti načeo goste iz Zaprešića. Potom je u 35. Haris Hajradinović realizirao jedanaesterac za 2:0, dok je u posljednjim trenucima prvog poluvremena Henty i treći put "rasparao" zaprešićku mrežu.

U nastavku se utakmica smirila, Osijek je ubacio u manju brzinu, ali je u posljednjih deset minuta domaćin opet "eksplodirao". Marić zabio je još dva gola za hat-trick, a još je jedan pogodak dodao Špoljarić.

HT Prva liga, 18. kolo: Osijek - Inter-Zaprešić 6:0 (Marić 13., 81., 89., Hajradinović 35.-11m, Henty 45., Špoljarić 83.)