HT Prva liga: Preokret Puljana za velika tri boda

U prvom ogledu 26. kola Hrvatski Telekom Prve lige Istra 1961 je kao domaćin pobijedila Slaven Belupo 2:1.

Iako su gosti vodili, domaća je momčad uspjela okrenuti rezultat i osvojiti velika tri boda koja im mnogo znače u borbi za ostanak u HT Prvoj ligi.

Napadački i odlučno utakmicu je otvorio Slaven Belupo s nekoliko dobrih prilika, a bolju su igru gosti naplatili golom u 23. minuti (Ivanovski iz jedanaesterca). Mogao je Slaven Belupo u prvom dijelu voditi i s većom razlikom, no potpuni se preokret dogodio u uvodnom dijelu nastavka.

Vrlo lijepa dva dalekometna udarca (Ottochian u 58. i Roce u 60. minuti) dovela su Puljane u vodstvo, a unatoč napadima gostiju uspjela je Istra 1961 takav rezultat sačuvati do kraja.

HT Prva liga, 26. kolo: Istra 1961 - Slaven Belupo 2:1 (Ottochian 58., Roce 60./Ivanovski 23.-11m)