HT Prva liga: Rijeka povela, Dinamo slavio s 3:1

U derbi ogledu 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige nogometaši Dinama pobijedili su Rijeku na maksimirskom stadionu s 3:1.

Bila je ovo treća međusobna ligaška utakmica u sezoni najbolja dva hrvatska kluba i prva pobjeda aktualnog prvaka. Ranije su Dinamo i Rijeka u Zagrebu podijelili bodove (1:1), dok je potom Rijeka slavila na Rujevici (1:0) i tako nanijela Dinamu jedini prvenstveni poraz u sezoni.

I ovaj put Rijeka je dobro počela. Iz prvog pravog napada, u šestoj minuti, povela je golom Puljića. Čuvali su gosti tu prednost do kraja poluvremena kada je na 1:1 izjednačio njihov nekadašnji igrač Mario Gavranović.

U nastavku se dogodio potpuni preokret. Perić je glavom u 57. minuti pogodio za 2:1, a Moro je u 69. zabio za konačnih 3:1 i novo slavlje Dinama koji u ovom trenutku ima čak 17 bodova više od drugoplasirane Rijeke.

HT Prva liga, 24. kolo: Dinamo - Rijeka 3:1 (Gavranović 42., Perić 57., Moro 69./Puljić 6.)