HT Prva liga: Rudeš pobijedio i prvaka Dinamo!

Nogometaši Rudeša pobijedili su i novog prvaka Dinamo! U posljednjoj utakmici 35. kola HT Prve lige Rudeš je u Kranjčevićevoj ulici slavio 1:0.

Dinamo je naslov prvaka osvojio dan ranije posredstvom neodlučenih rezultata Rijeke (Cibalia 0:0) i Hajduka (Osijek 1:1). U takvom slavljeničkom raspoloženju Dinamo je dominirao od prve do posljednje minute, ali brojne su prilike igrači novog hrvatskog prvaka redom propuštali.

Potom je u 84. minuti igrač Dinama Amer Gojak dobio drugi žuti karton, a tri minute kasnije Emanuel Anderson postigao je jedini pogodak na utakmici i omogućio novo veliko slavlje svog kluba.

Rudeš je u posljednjih devet utakmica pobijedio u njih čak sedam. U toj seriji Rudeš je na koljena bacao i Rijeku i Hajduk i Osijek, a sada i novog prvaka.

HT Prva liga, 35. kolo: Rudeš - Dinamo 1:0 (Anderson 87.)