News

HT Prva liga: Uspješan nastup Hajduka u Puli, pobjeda 5:1

Nogometaši Hajduka uspješno su prošli gostovanje u Puli te su s 5:1 pobijedili Istru 1961 u utakmici 34. kola HT Prve lige.

Hajduk je tako opet došao Rijeci na bod zaostatka, ali je isto tako i dalje matematički u lovu na Dinamo i prvo mjesto.

U potpuno otvorenoj utakmici, gdje su se prilike nizale u oba šesnaesterca, glavnina je pogodaka postignuta u prvom poluvremenu.

Odlično izvedenim slobodnim udarcem Mađar Gyurcso je u petoj minuti doveo Hajduk u vodstvo, a Tudor je u 13. podebljao prednost Splićana. Roce je, pak, u 27. smanjio na 1:2, ali minus od jednog gola Puljani su držali samo još devet minuta, budući da je u 36. minuti Said postigao pogodak za 3:1.

U nastavku su dva pogotka postignuta pri samom kraju dvoboja: Futacs u 86. i mlada nada Šego u 89. postavili su konačnih 5:1.

HT Prva liga, 34. kolo: Istra 1961 - Hajduk 1:5 (Roce 27./Gyurcso 5., Tudor 13., Said 36., Futacs 86., Šego 89.)