HT Prva liga: Veliki preokret Hajduka u završnici

Nogometaši Hajduka pobijedili su Slaven Belupo u gostima 2:1 u dvoboju 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Hajduk je sretno i "na silu" osvojio važne bodove na putu prema svom cilju, a to je osiguravanje Europe iduće sezone. Jer, Slaven Belupo je od 57. minute vodio 1:0 i imao igrača više.

Tada je Juranović skrivio jedanaesterac i pritom dobio crveni karton, a Matej Jelić je pogodio za 1:0 domaće momčadi. No, u 68. minuti snage na terenu su se izjednačile, budući da je domaći igrač Zirdum dobio drugi žuti karton.

Od tada pa do kraja Hajduk je napadao i u samoj završnici kreirao veliki preokret. Prvo je u 88. minuti izjednačio Stanko Jurić, dok je u trećoj minuti nadoknade Fran Tudor glavom pogodio za konačnu 2:1 pobjedu Splićana.

HT Prva liga, 24. kolo: Slaven Belupo - Hajduk 1:2 (Jelić 57.-11m/Jurić 88., Tudor 90.+3)