Juniorska Liga prvaka: Lokomotiva remijem prošla Dinamo Bukurešt

Juniori Lokomotive, aktualni prvaci Hrvatske, prošli su prvu prepreku u juniorskoj Ligi prvaka - rumunjski Dinamo iz Bukurešta.

Nakon prvog ogleda u Bukureštu i pobjede Lokomotive 2:0, hrvatski predstavnik je u uzvratu na stadionu NK Lučko, obranio prednost tako što je odigrao 2:2.

Rumunjska je momčad prijetila, dva puta je vodila (pogocima Vasilea iz jedanaesterca u 37. minuti za 1:0 i Cretua u 87. minuti za 2:1), ali je ipak ostala daleko od iznenađenja.

Prvo je Nikola Krajinović u 42. minuti izjednačio na 1:1, dok je Marko Vranjković u posljednjim trenucima ogleda postavio konačnih 2:2.

Inače, Dinamo Bukurešt je od 80. minute igrao s igračem manje zbog isključenja Livia Gheorghea.

Idući suparnik Lokomotive bit će sarajevski Željezničar koji je s ukupnih 4:3 bio bolji od bugarskog prvaka Ludogoreca. Nakon 1:1 (prva utakmica) u Sarajevu, Željezničar je slavio s 3:2 golom u zadnjim sekundama susreta.

Juniorska Liga prvaka, 1. kolo (uzvratna utakmica): Lokomotiva - Dinamo Bukurešt 2:2 (Krajinović 42., Vranjković 90./Vasile 37.-11m, Cretu 87.)

Prva utakmica: 2:0 za Lokomotivu