Kup: Čolak u 94. zabio za prolaz Rijeke u četvrtfinale

Rijeka se kao posljednja plasirala u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa. S 2:1 Rijeka je pobijedila Varaždin u gostima i to golom Antonija Mirka Čolaka u 94. minuti.

Doslovno u posljednjim sekundama Čolak je glavom, nakon kornera, zabio za Rijeku i time spasio svoju momčad neizvjesnosti produžetaka ili mogućih jedanaesteraca.

Uvodna dva, sjajna pogotka, pala su u prvom poluvremenu. Prvo je u četvrtoj minuti sjajno reagirao Jakov Puljić i, malo iskosa, s vrha šesnaesterca naciljao suparničku mrežu. Uzvratio je, pak, Leon Benko u 27. minuti kada je odlično pogodio iz slobodnog udarca.

Kako je utakmica odmicala tako su obje momčadi bile sve opreznije u svojoj igri, a u nadoknadi je pobjednika odlučio trzaj glavom Čolaka za konačnih 2:1.

Hrvatski nogometni kup, osmina finala: Varaždin - Rijeka 1:2 (Benko 27./Puljić 4., Čolak 90+4.), Šibenik - Hajduk 1:1, produžeci 1:2 (Ivanovski 14.-ag, Said 87., Jurić 119.), Zelina - Dinamo 0:4 (Gavranović 45.+1, Petković 81., Kadzior 87., 89.), Krk - Osijek 1:5 (Brdar 45.+2-11m/Marić 5.-11m, Hajradinović 40., Dugandžić 42., 82., Pilj 61.), Marsonia - Slaven Belupo 0:1 (Bogojević 60.), Vinogradar - Jadran Ploče 4:2 (Šćrbec 14., Prijić 18., 59.-11m, Bjelanović 61./Primorac 42.-11m, Šutalo 86.-11m), Inter-Zaprešić - Istra 1961 2:1 (Ajayi 37., Ćulum 53./Mierez 39.), Zadar - Lokomotiva 1:3 (Blažević 2./Uzuni 22., Krstanović 45., Datković 56.)