Kup: Dinamo bolji od Rijeke, u finalu protiv Hajduka

Na maksimirskom stadionu odigrana je polufinalna utakmica Kupa u kojoj je, u reprizi prošlogodišnjeg finala, ovom prilikom bolji bio Dinamo. S 3:0 je Dinamo svladao Rijeku i tako izborio finale protiv Hajduka.

U prvom su poluvremenu podjednako prijetila dva velika rivala, a u mreži se zakoprcala tek jedna lopta. Izet Hajrović je u 24. minuti povukao polukontru, a potom mu je sjajno asistirao Gavranović za pogodak i vodstvo Dinama 1:0.

Šanse Rijeke dodatno su smanjene na samom početku drugog poluvremena (47. minuta) kada je drugi žuti, isključujući karton dobio Filip Bradarić.

Iako je Rijeka ostala bez kapetana i jednog igrača, gosti su u nastavku drugog dijela bili i opasniji i odlučniji. Rijeka je tražila izjednačenje, no nije imala pravih i konkretnih prilika, a onda je u samoj završnici Dinamo zaključio utakmicu.

Prvo je Ante Ćorić lijepo asistirao Soudaniju u 80. minuti za 2:0, a potom je i sam Ćorić iskoristio grešku riječke obrane i postavio konačnih 3:0.

U finalu će tako u Vinkovcima, 23. svibnja, igrati Hajduk i Dinamo.

Hrvatski nogometni kup, polufinale: Dinamo - Rijeka 3:0 (Hajrović 24., Soudani 80., Ćorić 82.)