Kup: Hajduk s 3:1 pobijedio u Gradskom vrtu

U derbi ogledu četvrtfinala Hrvatskog nogometnog kupa Hajduk je slavio u Gradskom vrtu kod Osijeka te je pobjedom 3:1 osigurao plasman u polufinale.

Osijek je bolje i dinamičnije otvorio utakmicu. No, angažiranija igra i više prilika nisu donijeli domaćinu prednost, već je poveo Hajduk, nakon odlične reakcije Francka Ohandze koji je u 39. minuti poluvolejem pogodio domaću mrežu.

Još žešći presing Osijek je stvorio početkom drugog poluvremena. Napadi Osijeka su se prelijevali prema splitskom vrataru Stipici i takvom je igrom domaćin nagrađen u 59. minuti kada je Mirko Marić izjednačio na 1:1.

No, kratko je takav rezultat bio aktivan, budući da je obrana Osijeka slabo reagirala kod kornera Hajduka, a Zoran Nižić je u 68. minuti glavom pogodio i vratio prednost na splitsku stranu.

Taj je pogodak prilično uzdrmao domaću momčad koja do kraja nije uspjela organizirati nijedan kvalitetan napad, a za kraj je još jednom pala njihova obrana i Ante Erceg je u 93. minuti pogodio za konačnih 3:1.

Četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa: Osijek - Hajduk 1:3 (Marić 59./Ohandza 39., Nižić 68., Erceg 90.+3)