Kup: Hajduk u finalu, bolji u lutriji jedanaesteraca od Lokomotive

Prvi finalist ovosezonskog Hrvatskog nogometnog kupa je Hajduk. U polufinalu igranom u Zagrebu Hajduk je nakon jedanaesteraca (1:1, 1:1, 5:3) pobijedio Lokomotivu.

Nakon 120 minuta igre bilo je 1:1. Lokomotiva je povela pogotkom Ante Majstorovića u 54. minuti, ali samo četiri minute kasnije Hajduk je izjednačio i za to je zaslužan bio strijelac Hamza Barry.

Hajduk je, inače, bio bolji tijekom 90 minuta i u produžecima, ali sve prilike, osim pogotka Barryja, ostale su neiskorištene, iako je ponekad bilo teže promašiti nego li pogoditi (udarac u okvir vratiju Borje Lopeza u prvom poluvremenu).

U drugom poluvremenu i produžecima najbolje su prilike propuštali Kovačević i Bašić.

Lokomotiva je, pak, prepustila loptu gostima i uglavnom se branila, a ujedno iz kontranapada ili prekida nije baš stvarala veliku opasnost pred splitskim vratima.

U lutriji jedanaesteraca kod Lokomotive su promašivali Majer i Musa, dok je pogodak za finale u posljednjoj seriji postigao Josip Radošević.

Drugi polufinalni ogled Kupa Dinamo i Rijeka odigrat će 4. travnja.

Kup, polufinale: Lokomotiva - Hajduk 1:1, 1:1, jedanaesterci 3:5 (Majstorović 54./Hamza 58.)