Kup, juniori: Osijeku pehar, bolji od Lokomotive u lutriji jedanaesteraca

Juniori Osijeka na samom su kraju juniorske sezone pobijedili u finalu Kupa. Bili su bolji od Lokomotive 5:3, nakon izvođenja jedanaesteraca. Nakon 90 minuta rezultat je bio 1:1.

Junak utakmice bio je vratar Osijeka Marko Barešić koji je obranio dva jedanaesteraca (Rufatiju i Hujberu), dok su svi izvođači Osijeka bili precizni (Magdić, Durdov, Soldić i Bubalo) za veliko slavlje Osječana.

Sadržajnije i bolje bilo je prvo poluvrijeme u kojem su, uostalom, postignuta i oba pogotka.

Lokomotiva je povela u 23. minuti kada je Lirim Kastrati pobjegao obrani Osijeka i lako poentirao za 1:0. No, samo osam minuta kasnije Osijek je izjednačio zaslugama Luke Bubala.

Bilo je još prilika, na obje strane, u prvih 45 minuta, dok je u nastavku ritam jenjavao i sve je više grešaka bilo u igri kako se približavao kraj dvoboja. Na kraju je sve kulminiralo obranama Barešića i konačnim slavljem Osijeka.

Finale Hrvatskog nogometnog kupa za juniore: Osijek - Lokomotiva 1:1, jedanaesterci 4:2 (Bubalo 31./Kastrati 23.)